Vydrz+prehrivani se MacBooku

Odpovědět
hrbi

Vydrz+prehrivani se MacBooku

Příspěvek od hrbi »

Ahoj vseci, chtel bych se zeptat na par veci ohledne noveho bileho MacBooku, ktere se tykaji baterie a doby pouzivani MacBooku bez nejakeho velkeho prehrivani.
1)Cetl jsem, ze baterie by mela vydrz tak zhruba 4 hodiny, ovsem kdyz nebudu mit zaple wi-fi. MacBook bych chtel pouzivat nejen ve skole, ale i doma na praci, kde by byl pripojeny k externimu monitoru, mel zaple wi-fi a pripojenou bluetooth mys a bluetooth klavesnici. Jak myslite ze tohle vse ovlivni jeho vydrz? Mel bych si radsi treba apson tu klavesnici poridit dratovou?
2) Druha otazka vlastne navazuje i s casti na prvni a to je prehrivani. Cetl jsem nekde na internetu, ze tento pocitac ma mensi problem s prehrivanim a tak by me zajimalo jestli kdyz prijdu ze skoly a necham pocitac bezet okolo 6 hodin v kuse, tak jestli by mohlo uz dojit k nejakemu prehrivani nebo je tento pocitac schopen bezet i 10 hodin v kuse bez nejake ujmy na zdravi?
Predem dekuji za odpoved

Paly
Starý pes fóra :)
Starý pes fóra :)
Příspěvky: 3976
Registrován: pon říj 29, 2007 8:08 pm

Re: Vydrz+prehrivani se MacBooku

Příspěvek od Paly »

1)
Mam MacBook (kupeny 10/2007) vydrz baterky je excelentna. Priklad: stvrtok 5.3.2009 som bol s MacBook v kniznici a pracoval na nom. Zapnute WiFi, pripojena bezdrotova myska, Word, Safari (plno stranok), Mail. V kniznici som bol presne 3 hodiny a odchadzal som s tym, ze este vydrzi 27min. Je to u toho stroja normalka.
Ked som na intaku tak je vzdy napojeny na siet neodpoajam ho len ked idem niekde mimo intak.

2)
Prehrievanie? No neviem, ako kazdy iny notebook, zahuci troska a to je vsetko. Mozno s tym prehrievanim mysleli pri uzavretom MacBooku (bolo spominane aj na fore, ze biele macbooky sa chladia aj pomocou otvorou v klavesnici). Inac je normalne teply na lavej strane.

Maximalna spokojnost!
iPhone XS white iOS 13.x,
 iPhone #1 3.1.3
Orange

MacBook Pro retina 2,5 GHz; 8GB RAM
Čítajte pravidlá fóra!

hrbi

Re: Vydrz+prehrivani se MacBooku

Příspěvek od hrbi »

OK, dekuji moc za odpovedi....v tomto pripade vidim, ze si asik k tomu na doma objednam i bezdratovou mys i klavesnici. Normalni notebook by to asi s baterkou v takove zatezi nesnasel moc dobre, ale ale vidim, ze MacBooky maji fakt baterii hodne dobrou!

Jeste to teda vyuziju a zeptam se vas na jednu otazku, na svem externim monitoru co jsme si teda vsiml mam jen vystup na VGA. Bude ten obraz kvalitni pokud si tedy koupim DVI to VGA adapter? Vim take o moznosti DVI to DVI, ale to muj externi monitor uz nepodporuje.

Paly
Starý pes fóra :)
Starý pes fóra :)
Příspěvky: 3976
Registrován: pon říj 29, 2007 8:08 pm

Re: Vydrz+prehrivani se MacBooku

Příspěvek od Paly »

Bude to normalne kvalitne. Zatial mam skusenosti len s projektorom, ale tam nebol ziaden probelem a nebadal som ziadne zle rozlisenie alebo tak nejak. Spokojnost aj v tomto smere.

Viem, ze tu chalani pouzivaju DVI to VGA na monitory, verim, ze Ti odpovedia :)
iPhone XS white iOS 13.x,
 iPhone #1 3.1.3
Orange

MacBook Pro retina 2,5 GHz; 8GB RAM
Čítajte pravidlá fóra!

Julek
Administrator
Administrator
Příspěvky: 9848
Registrován: pát říj 12, 2007 9:32 pm

Re: Vydrz+prehrivani se MacBooku

Příspěvek od Julek »

ot:

když jsem konečně mohl taky jako uživatel MB něco užitečného napsat, tak mě všichni přeběhnou !!! :roll: ach jo .... :oops:

Respektujte pravidla, pak si u mě můžete stěžovat na moderátory.


Obrázek

Paly
Starý pes fóra :)
Starý pes fóra :)
Příspěvky: 3976
Registrován: pon říj 29, 2007 8:08 pm

Re: Vydrz+prehrivani se MacBooku

Příspěvek od Paly »

Napisat mozes :) Urcite viac informacii o jednej veci zanecha vacsiu vahu :)
iPhone XS white iOS 13.x,
 iPhone #1 3.1.3
Orange

MacBook Pro retina 2,5 GHz; 8GB RAM
Čítajte pravidlá fóra!

hrbi

Re: Vydrz+prehrivani se MacBooku

Příspěvek od hrbi »

Jojo, rad si poslechnu i jine nazory...tak muzes povidat

Julek
Administrator
Administrator
Příspěvky: 9848
Registrován: pát říj 12, 2007 9:32 pm

Re: Vydrz+prehrivani se MacBooku

Příspěvek od Julek »

nooo když tak moc chcete :D

mě se tedy nehřeje, jediné co mi vadí je že jsou některé www hodně náročné tzn pak hučí jako magor... jinak se nepřehřívá a za normálního provozu mám 1800 otáček viz jiné vlákno... snoubenka má nějakého DELLa a musím říct že její větráček je tiší než můj MB..baterka při normální kancelářské práci úplně v klidu přes 3 hodiny, je pravda že občas postupuji podle návodu, tzn nechám MB úplně zdechnout a nechám ho vybitej celou noc a teprve ráno ho opět zapojím - tohle jsem se dočetl v návodu jak prodloužit životnost baterky ... zatím, podle iStat pro mám za sebou 91 nabíjecích cyklů a baterku na 96% životnosti ..

Respektujte pravidla, pak si u mě můžete stěžovat na moderátory.


Obrázek

hrbi

Re: Vydrz+prehrivani se MacBooku

Příspěvek od hrbi »

Aha tak to je paradni vydrz, to ja doufam, ze s tou zaplou wifi, extrenim monitorem a wireless klaveskou a mysi by ze zacatku mohl tak 3 hodky mozna taky vydrzet. Kazdopadne uz jsi ho budu ve stredu obednavat, teda v Anglii je tu i dobra cena, a nemuzu se ho uz dockat!

Paly
Starý pes fóra :)
Starý pes fóra :)
Příspěvky: 3976
Registrován: pon říj 29, 2007 8:08 pm

Re: Vydrz+prehrivani se MacBooku

Příspěvek od Paly »

No tak to je pekne Julku, ja mam podla iStat 257 nabiti a baterku na 99%. Mam MB napichnuty na nabijacke nonstop, neodpajam ho. Len ked idem do kniznice. Predtym som to robil tak, ze som ho proste nabil a odpojil (asi zly napad). Odporucam ho mat na nabijacke, ked sa baterka nabije do 100% tak sa odpoji od nabijania a bere energiu len zo siete. (to som zase ja pocul od Apple chlapika)

Inac nemozem stazovat na MB white :)
iPhone XS white iOS 13.x,
 iPhone #1 3.1.3
Orange

MacBook Pro retina 2,5 GHz; 8GB RAM
Čítajte pravidlá fóra!

hrbi

Re: Vydrz+prehrivani se MacBooku

Příspěvek od hrbi »

No to ja preva budu mit svuj MB asi napichlej na nabijecce dosti casto spis kdyz budu doma tak asi furt. Budu ho odpojovat jen v pripade, ze pujdu do skoly nebo si ho proste budu brat nekam sebou.

Hosi kdyz uz se tahle debata takhle rozjela, mozna bych mel asi posledni otazku co se tyce her pokud s tim mate nekdo zkusenosti.
Uvazuju si nainstalovat XP/Vistu pres boot camp tak by me zajimalo jestli hry budou slapat v pohode i kdyz to budu mit spustene ve Windowskem operacnim systemu. Nejedna se o hry nejak vylozene graficky narocne, co vy myslite? Vetsina her totiz jde jen na Windows, takze ho budu muset nainstalovat jinak bych radsi zapinal furt jen Mac OS.

Pantani
patron iPhone.cz
patron iPhone.cz
Příspěvky: 908
Registrován: ned úno 10, 2008 1:50 pm

Re: Vydrz+prehrivani se MacBooku

Příspěvek od Pantani »

juramac píše:Mel jsem bily macbook, nez jsem si koupil PRO...

Můžeš prosím tě srovnat jak hřeje bílej plastovej MB proti unibody MBP? Hřeje MBP víc?
Pište vaše požadavky ohledně iOS na iPhone feedback popř. iPad feedback a k iCloud na iCloud feedback, jinak si tu nestěžujte že to něco neumí

Odpovědět