MacOSX na mem PC nebo v VMWaru?

Zamčeno
djha53k
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
Příspěvky: 489
Registrován: čtv srp 21, 2008 5:53 pm

MacOSX na mem PC nebo v VMWaru?

Příspěvek od djha53k »

Hoja,
mam dotazek ohledne MacOSu.
Mam: Intel P4 / Asus P4C-800Delux / Ati Radeon 9500PRO

Chtel bych se zeptat zda na tomto PC pujde MacOSX?
Pripadne zda pujde v VMWaru?
Mel jsem pujcene install DVD od kolegy z prace, ale vubec se mi nepodarilo nahodit ani instalator :?

Diky za info/rady :idea:
..--~~--..--~~--..--~~--..--~~--..--~~--..--~~--..--~~--..--~~--..--~~--..--~~--..
SG G6
https://www.investicnigramotnost.cz/

dodo_mt
Starý pes fóra :)
Starý pes fóra :)
Příspěvky: 3013
Registrován: sob čer 28, 2008 2:44 pm

Re: MacOSX na mem PC nebo v VMWaru?

Příspěvek od dodo_mt »

Musis mat CD MAC OS X upravene pre Intel/AMD platformu. To ci zozenies ovladace na vsetky tvoje komponenty tak to neviem... budes musiet pozistovat na Forach zaoberajucich sa touto problematikou...

dodo
Apple iPhone 5 32GB White | iOS 8.1 - no JB | Orange
Apple iPad 32GB Wifi White
Apple Mac Mini i5 2.5GHz | Mind 2011 | SSD Crucial M4 128GB + HDD 500GB | Fusion Drive | 16GB Ram
Apple Keyboard (Wireless)
Apple Magic Mouse

Apple MacBook 13" | 2008 - dead

toncek
Moderator fóra
Moderator fóra
Příspěvky: 3018
Registrován: pát led 11, 2008 9:21 pm

Re: MacOSX na mem PC nebo v VMWaru?

Příspěvek od toncek »

Hodil bych ti tady link, ale nevím, někomu by se to nemuselo líbit. Nejde o warez, ale svým způsobem jde o porušení licenčních podmínek applu. Na druhou stranu pokud máš legálního leoparda, tak si s ním můžeš dělat co chceš :D

Takže ti poradím zkus hledat OSx86 project. Měl by ses tam dozvědět informace, které by ti měli pomoci.

Existují postupy jak "rozchodit" mac os ve vmwaru, a taky existují postupy jak ho rozjet klasicky jako další OS na disku. Ovšem nečekej od toho nic převratného. Je to pomalé a většinou ne všechno funguje.
iPhone 6 16GB
iPad 4 32GB
MacBook Pro (late 2008, 2.4 GHz, 8GB RAM)

Julek
Administrator
Administrator
Příspěvky: 9848
Registrován: pát říj 12, 2007 9:32 pm

Re: MacOSX na mem PC nebo v VMWaru?

Příspěvek od Julek »

použijte SZ, já warez nemusím a i přes to vím kde to najít :)

Respektujte pravidla, pak si u mě můžete stěžovat na moderátory.


Obrázek

djha53k
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
Příspěvky: 489
Registrován: čtv srp 21, 2008 5:53 pm

Re: MacOSX na mem PC nebo v VMWaru?

Příspěvek od djha53k »

Duvod proc jsem se na to ptal je nasledujici:

Na domaci pouziti jsme si poridili kameru JVC, ta uklada videa do nejakyho specialniho JVC DAT souboru, ktery samo nejdou otevrit jen tak v necem.

Jdou jen v tom jejich JVC toolu, ktery ovsem dovoluje skladat DVD JEN! z 5 DAT souboru (z dovolene jich mame cca 200). Takze si jisti spocitate kolik tech DVD z jedny dovoleny by asi tak bylo.

Druhy soft, ktery jsem nasel je Adobe Premiere, coz je desne drahy profi nastroj a tedy i nastavovani a ovladani je desne slozity. To k pospojovani videi z dovoleny fakt nepotrebuju.

Kolega z prace rikal neco o iMovie (nebo tak neco) na MacOS, ale chtel bych vedet, zda ty JVC DAT soubory na tom pujdou otevrit a strihat. Proto ten dotaz na MacOS na VMWaru na otestovani. Pokud by to slo, tak bych mel konecne padny duvod si Maca koupit.

Diky za info.
..--~~--..--~~--..--~~--..--~~--..--~~--..--~~--..--~~--..--~~--..--~~--..--~~--..
SG G6
https://www.investicnigramotnost.cz/

ls8
Starý pes fóra :)
Starý pes fóra :)
Příspěvky: 11456
Registrován: pát črc 11, 2008 6:52 pm

Re: MacOSX na mem PC nebo v VMWaru?

Příspěvek od ls8 »

Bohuzel licence Mac OS X nedovoluje tento system instalovat na jine pocitace nez Apple, ani do virtualnich stroju. Vlakno zaviram.
iPhone XS 64GB | MacMini 2018 | MacBook Pro 15 2013

Zamčeno