Apple AirPort Express

Troll

Re: Apple AirPort Express

Příspěvek od Troll »

Ahoj, z ruznych duvodu me na Aiport Express zaujalo nejvic to stremovani hudby z iPhone.

Bude fungovat zapojeni, kdy Airport hodim do zdi (230V) a pripojim 3.5mm jackem do zesilovace? Zadny internet... A pak si z iPhone pustim muj oblibeny playlist do beden?

Proste bez pripojeni na Net...

stikyworld
Host
Host
Příspěvky: 106
Registrován: čtv úno 18, 2010 9:35 am

Re: Apple AirPort Express

Příspěvek od stikyworld »

Je potřeba mít jak AirPort tak iPhone na stejné WiFi síti.
 iPhone 5 64GB iOS7 White  iPad mini 64GB White  iPhone 4 16GB Black  iMac 21,5"  Apple Developer

Troll

Re: Apple AirPort Express

Příspěvek od Troll »

No tak to se predpokladam stane tak, ze mi AirPort bude delat prave tu Wifi...

Jo, uz mi to doslo - zadnou jinou wifi doma nemam, takze to bude v pohode. Komp mam pres LAN a iP jedu pres 3G.

Carabei
Starý pes fóra :)
Starý pes fóra :)
Příspěvky: 964
Registrován: ned srp 24, 2008 3:15 pm

Re: Apple AirPort Express

Příspěvek od Carabei »

Tak jsem si užil drobného boje mezi AirPort Express a Zyxel "modemoroutrem" 660hn, potřeboval jsem rozšířit síť do podkroví, protože kabel a vrtání nepřipadalo v úvahu. Pokud byste se setkali s podobným problémem při rozšiřování sítě, tak je potřeba zadat do ZyXELu v záložce WDS MAC adresu Airport Expressu a nastavit AES místo TKIP, pro získání MAC adresy AirPortu zase musíte stáhnout Airport utility 5.6, s verzí 6.1 se nedaří získat adresu.
MacBook Pro Retina 15 10.10
iPhone 6 8.1.2, Etymotic hf5
iPad mini Retina 32GB 8.1.2

Bobo17
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 232
Registrován: čtv zář 13, 2012 8:59 pm

Re: Apple AirPort Express

Příspěvek od Bobo17 »

Zeptám se ..uvažuji o novém routeru ..Váhám mezi Airport express a Airport extreme! ..Vlastním 4 pokojový byt ..Momentálně mám Asus RT-N10 a pokryje ho celý ..jen nestíhá Apple TV zrcadlit ..to fakt nebere ..jak z iPodu tak z iPhone ..tak z iPadu..
Extreme je celkem dražší řešení ..proto se pozeptám na Express jaké má tak pokrytí? Utáhne 4 pokojový byt ? zdá se mně ta krabička moc malá ..



edit: Má tu někdo tuto zkušenost? Co se týče Airport Express a pokrytí?

upraveno. carabei
Macbook Air 2013 i5 256GB
iPhone 5S Space Grey
iPhone 6 64 GB Space Grey

Carabei
Starý pes fóra :)
Starý pes fóra :)
Příspěvky: 964
Registrován: ned srp 24, 2008 3:15 pm

Re: Apple AirPort Express

Příspěvek od Carabei »

se signálem by problém být neměl pokud to není čtyřpokojový železobetonový kryt ;)
MacBook Pro Retina 15 10.10
iPhone 6 8.1.2, Etymotic hf5
iPad mini Retina 32GB 8.1.2

cuting
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
Příspěvky: 2259
Registrován: úte čer 07, 2011 8:45 pm

Re: Apple AirPort Express

Příspěvek od cuting »

bydlím v domě a kancelář mám v železobetonovém paneláku a i když jsem velký fanoušek Apple, tak wifi rourtery mám oba - doma i v práci Asus RT-N12. Maximální spokojenost. Za třetinovou cenu daleko více muziky . Příklad toho, že ne vše od Apple je to nejlepší... :)
 Apple hračky 

musashi
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 447
Registrován: ned bře 02, 2008 8:24 am

Re: Apple AirPort Express

Příspěvek od musashi »

Mam doma Airport Extreme, hozeny je v pokoji a napr. do obyvaku uz je signal dost na prd a neni to nejak vyrazne lepsi nez bylo se starym routerem.
Ackoli mam produkty Apple rad, vidim to podobne jako cuting. AE je proste jen router, s nekterymi vyhodami (sit pro navstevniky, snadna sprava, 2 pasma), ale porad je to jen router a v pomeru cena/vykon urcite existuji lepsi reseni.
Rozhodovat se dnes, uz bych ho nekoupil a zvolil bych jine reseni.
rMBP 15" 2017 i7@2.9GHz, 16GB RAM, 512GB SSD
iPhone 7 128GB Black
iPad Air 2 64GB
Apple TV 4 32GB
Apple Thunderbolt Cinema 27"

Bobo17
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 232
Registrován: čtv zář 13, 2012 8:59 pm

Re: Apple AirPort Express

Příspěvek od Bobo17 »

Takze nema nekdo vetsi zkusenosti s tim expressem 2012?..
Macbook Air 2013 i5 256GB
iPhone 5S Space Grey
iPhone 6 64 GB Space Grey

fAUSt
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 347
Registrován: pon dub 11, 2011 11:16 am

Re: Apple AirPort Express

Příspěvek od fAUSt »

Já dnes prodal Extreme a objednal Express, jednak kvůli velikosti, ale hlavně proto, že 5. generace Extremu nepříjemně bzučí, když přes síť tečou data, nevěděl bych o tom, kdyby mi to neřekli rodiče, které to velmi rušilo, když si například v tichu chtěli číst.
Jinak co se pokrytí týče, mám výborné zkušenosti, pokryl mi Extreme bez problémů 3 pokojový byt + jsem měl signál i venku na zahradě, dokonce i s autem v garáži:D Nicméně nevím jestli je to možné, ale přišlo mi že u starších generací jsem měl lepší sílu než u současné 5.

Každopádně těším se na Express hlavně kvůli jeho velikosti a že z něj netrčí žádné antény, apod :) V pondělí jej budu mít doma, tak napíšu zkušenost :)

EDIT: Spíš bych měl otázku na majitele jakýchkoliv Airportů, tak když bych si k nim připojil externí reproduktory, tak je možné pak využívat AirPlay hudby? že bych si třeba pustil písničku na iPhone a přes Airplay by mi hrála z reproduktorů, když budou zapojeny do Airportu? Fungovalo by to i při přehrávání filmu z Macu například?
iPhone 6S 128 GB Space Grey
iPad Mini 2 16 GB WiFi Silver
MacBook Air 13" Early 2014, OS X El Capitan

Barberry.pha
Moderator fóra
Moderator fóra
Příspěvky: 8245
Registrován: pát dub 09, 2010 11:16 am

Re: Apple AirPort Express

Příspěvek od Barberry.pha »

Airport express je super pokud k tomu mate pripojenou nejakou audio soupravu, moznost poustet hudbu pres airplay z kterehokoliv iDevice je super (byla to i hlavni duvod proc jsem ho koupil a ne nejaky levnejsi router, chtel jsem vyuzit audio soupravu s kvalitnimi reproduktory a bez kabelu ;) )
Jinak pokryti nedokazu posoudit mam 2kk ale chytam signal i pred bytem na chodbe, takze dosah cca 5-6 m by mohl byt. Nemam ale ty verzi 2012 ale tu predchozi.
" Nekdo ma rád vláčky ...někdo Apple Hračky :) "
Manual iPhone
iPhone 5S 32GB SpaceGrey MacBook White 2010 iPad Mini 16GB Black wifi

Bobo17
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 232
Registrován: čtv zář 13, 2012 8:59 pm

Re: Apple AirPort Express

Příspěvek od Bobo17 »

Tak jsem neodolal a koupil jsem si ho ! A jsem v naprostém úžasu ! Dá se tam regulovat výkon ! Nastavení trvalo asi 5 minut na iPadu? Prostě paráda :))) Apple TV šlape líp ..iPad valí jak das..prostě 5Ghz člověk ocení ..fakt DOPORUČUJI :)
Macbook Air 2013 i5 256GB
iPhone 5S Space Grey
iPhone 6 64 GB Space Grey

Barberry.pha
Moderator fóra
Moderator fóra
Příspěvky: 8245
Registrován: pát dub 09, 2010 11:16 am

Re: Apple AirPort Express

Příspěvek od Barberry.pha »

Ta letosni verze je lepsi nez ta predchozi kterou mam, jednak uz neni zapojeni primo do site ale vypada spise jako apple tv, a pak dokaze fungovat na dvou frekvencich, coz se pri pouzivani apple tv hodi ;)
Sam doma pozoruji ze kdyz neco stahuji do macbooku a jeste pres Air video streamuji video do ipadu, tak to streamovany video neni ostre, dokud se stahovani neukonci. Kupoval jsem ji letos najara a nebyly bohuzel zadne info ze by mel byt nejaky update, ktery po par mesicich nastal :( Ale hlavne mi to vyresilo problem se zabezpecenim kdy se mi na predchozim routeru pri zabezpeceni WPA vsechny zarizeni odpojovaly a musel jsem na nich znova zapinat wifi, kdo ma doma vsechno od applu, tak se i tento router hodi a vsechno slape perfektne s rychle ;)
Tak at pekne slouzi ;)
" Nekdo ma rád vláčky ...někdo Apple Hračky :) "
Manual iPhone
iPhone 5S 32GB SpaceGrey MacBook White 2010 iPad Mini 16GB Black wifi

Bobo17
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 232
Registrován: čtv zář 13, 2012 8:59 pm

Re: Apple AirPort Express

Příspěvek od Bobo17 »

Vsak jo :) Je to bomba,chvily sem resil zapojeni tiskarny pres Bonjure ale paksem se na to vykaslal tiskarnu pripojil USB odeslal do ni natvrdo klic jmeno site a uz funguje tak jak ma bezdratove:) pro celou domacnost..takze z me strany urcite spokojnenost..hlavni vyhoda je na iOS aplikacen Airport tam clovek vidi vsechny deilni veci o siti:)
Macbook Air 2013 i5 256GB
iPhone 5S Space Grey
iPhone 6 64 GB Space Grey

fAUSt
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 347
Registrován: pon dub 11, 2011 11:16 am

Re: Apple AirPort Express

Příspěvek od fAUSt »

Sakra už se taky těším :D Chci se zeptat, připojuju MacBook Air k externímu monitoru a musím vždy připojit i reproduktory. Šlo by zapojit reproduktory do Airportu a zvuk u filmu by se přehrával přes ně? Nebo to lze využít pouze u hudby z iTunes. Na video používám Movist. Odpadlo by mi tak nepříjemné připojování dalšího kabelu :)
iPhone 6S 128 GB Space Grey
iPad Mini 2 16 GB WiFi Silver
MacBook Air 13" Early 2014, OS X El Capitan

Bobo17
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 232
Registrován: čtv zář 13, 2012 8:59 pm

Re: Apple AirPort Express

Příspěvek od Bobo17 »

Ty jo zkusim to a dam vedet ale vim ze kdyz jsem na iPadu pustil film tak mne to nabidlo iPad Apple Tv a nebo Airport Express ..na iPadu jelo video a z Airportu zvuk..omylem sem ale na to klikl :D jinak zvuk klasicky hudba a strem do Airportu ..kvalita je luxusni a odezva cca 1 sekundu na iPhone a na iPadu bud hned nebo taky 1-2 sekundy..moc sem se bal pokryti ale je to drak..z vyroby je nastaven na 50% vykonu..dal sem si ho na 100% a slape ..mam na nej pripojeny 2x iPhone iPad Apple TV Tiskarnu 4x pocitac ..a nepozoruji nestabilitu nic..za tyden budu mit 100mb/s net tak mu dam pokourit tim ze na vsem budu neco stahovat a uvidim jak si chlapec poradi :)
Macbook Air 2013 i5 256GB
iPhone 5S Space Grey
iPhone 6 64 GB Space Grey

fAUSt
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 347
Registrován: pon dub 11, 2011 11:16 am

Re: Apple AirPort Express

Příspěvek od fAUSt »

Tak mám Airport doma a jsem plně spokojen :) Jen můžete mi poradit kde nastavit ten výkon? :) a ještě když se připojím s iPhonem ke stejné síti, vyskočí mi hláška, že toto zařízení používá stejnou IP adresu. To je v pořádku? Nikdy mi nic takového nevyskočilo a to jsem se připojoval s více zařízeními do stejné sítě :unknown:
iPhone 6S 128 GB Space Grey
iPad Mini 2 16 GB WiFi Silver
MacBook Air 13" Early 2014, OS X El Capitan

Bobo17
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 232
Registrován: čtv zář 13, 2012 8:59 pm

Re: Apple AirPort Express

Příspěvek od Bobo17 »

Jen můžete mi poradit kde nastavit ten výkon?
Airport -->Wireless-->Wireless network options -->Transmit power
Macbook Air 2013 i5 256GB
iPhone 5S Space Grey
iPhone 6 64 GB Space Grey

Bobo17
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 232
Registrován: čtv zář 13, 2012 8:59 pm

Re: Apple AirPort Express

Příspěvek od Bobo17 »

Mám velký problém s Expressem ! Do dneška dobrý ale jak mám těch 100/100 tak vznikl jeden velký problém ! Mám N kový notebook a Airport mně pro nej přidělil pouze 65 MB/s zkoušel jsem všemožně všechno nastavovat oddělit 5 Ghz síť od 2,4 nic nic nic ..prostě víc než 65 MB/S mně pro můj notebook nepošle..To stejný pro iPad,iPhone,Apple TV ! Jedinému Macbooku Air pošle 300 MB/s ! fakt nevím co mám dělat jsem z toho sklamaný :(

fakt nikdo neví? :( Jde mně o to,že mně Airport přidělí jen 65MB/S četl jsem někde že to nějak souvisí s šířkou pásma 20/40 mhz ale takové nastavení tam nikde není ..a když mu dám natvrdo pro všechny N standart tak i tak tvrdohlavě jen 65Mb/s ..štve mně to ..progooglil jsem snad 100 stránek ..a furt nic :/..

[mod=RONY]nerob doubleposty prosim[/mod]
Macbook Air 2013 i5 256GB
iPhone 5S Space Grey
iPhone 6 64 GB Space Grey

fAUSt
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 347
Registrován: pon dub 11, 2011 11:16 am

Re: Apple AirPort Express

Příspěvek od fAUSt »

Vyřešil jsem poměrně elegantně audio k notebooku - připojuji MacBook Air k externímu monitoru, klávesnici a myši, audio jsem doposud měl pouze z interních reproduktorů z Airu. Po koupi Airportu Express jsem si zakoupil repráky Logitech Z110 (v akci za 350 kč :D), které nepotřebují být zapojené v elektrice, ale mají pouze usb port + 3,5mm jack. Oba konektory jsem připojil do Airportu a vše krásně funguje. Takže nyní když připojím Air, mám již zvuk. Není to samozřejmě nic pro milovníky hudby, ale rozhodně lepší než vestavěné reproduktory :) Pouze na film či seriál se nelze dívat, jelikož je odezva mezi videem a zvukem příliš velká :( To je jediná věc, co mi vadí, není nějaká aplikace, která by si načetla například celý seriál a poté jej přehrával bez tohoto zpoždění ?
iPhone 6S 128 GB Space Grey
iPad Mini 2 16 GB WiFi Silver
MacBook Air 13" Early 2014, OS X El Capitan

Petrt
iPhone expert
iPhone expert
Příspěvky: 1573
Registrován: ned srp 24, 2008 12:45 pm

Re: Apple AirPort Express

Příspěvek od Petrt »

Tak jsem si kvůli rozšíření své wifi sítě o pásmo 5GHz pořídil tuto hračku (model 2012) a jsem dost zklamaný. Mojí blbostí mě nenapadlo si zjistit, že má pouze 100Mbit porty, takže kopírování mezi NTB (5G wifi) a domácím serverem (1Gbit) jede max. 100Mbit (reálně 9MB/s).

Další problém je, že nelze aktivovat pouze jednu vysílací část. Musí jet obě (2.4 i 5GHz) a už tak zaplevelené 2.4G pásmo plevelím ještě víc.

Jsem spokojený jen s funkcí Airplay a designem (potřeboval jsem malou krabičku bez ext. antén). A trochu mě hřeje na srdci, že naše iHračky mají stejně strop někde kolem 40Mbit.

Oprava: iPad má 65Mbit, iPhone5 150Mbit. Info čerpáno zde
Naposledy upravil(a) Petrt dne úte úno 26, 2013 7:32 pm, celkem upraveno 2 x.
iPhone 13 Pro Watch s4 Silver SS MacMini 2018 iPad Air 4th TV 4K

Jindra99
Host
Host
Příspěvky: 13
Registrován: úte úno 26, 2013 12:27 am

Re: Apple AirPort Express

Příspěvek od Jindra99 »

Mám zásadní dotaz na uživatele Airplay funkce toho routeru. Mám starší verzi, pouze g norma, z roku 2008. A je problém y Youtube aplikacema. S úplně všema. Jiné aplikace hrají na první pokus, hudba, filmy, hry. Ale jak se jedná o Youtube, zkoušeno 10 aplikací, tak se velice často nechce spustit zvuk do repráků a musím různě dávat pauzu, přepínat aplikace, přepínat na interní repro a zpět, než se to chytne. A jak už se zvuk chytne, tak hraje po celou dobu klipu. I v případě hodinového koncertu to hraje bez výpadků. Ale po skočení na další klip v seznamu se potíže opakují. Potřebuju vědět, jestli se toto stává někomu se starší verzí a už to není vůbec u nové verze. Chci koupit nejnovější podel routeru, pokud tam ten problém opravdu není. Díky

dkaci
Host
Host
Příspěvky: 115
Registrován: stř dub 08, 2009 4:38 pm

Re: Apple AirPort Express

Příspěvek od dkaci »

Petrt píše:A trochu mě hřeje na srdci, že naše iHračky mají stejně strop někde kolem 40Mbit.


Ma ihracka ma ten strop trosku jinde .-)
Obrázek

Petrt
iPhone expert
iPhone expert
Příspěvky: 1573
Registrován: ned srp 24, 2008 12:45 pm

Re: Apple AirPort Express

Příspěvek od Petrt »

Jsem překvapen (já čerpal z několika recenzí na webu). Můžeš udělat test v rámci lokální sítě (pokud na to máš zázemí, tj. něco na 1Gbit přípojce z čeho bys mohl stahovat - buď přes FTP nebo AFP). Ono totiž v konečném důsledku je jedno, zda je to 40Mbit nebo 90Mbit. Proti teoretickým 150Mbit na jednu anténu je to pořád málo.

PS: ad pokrytí. V paneláku 3+1 je AP umístěn skoro přesně uprostřed a plně pokryje celý byt bez poklesu rychlosti (platí pro 5GHz). V okolí není žádná jiná 5G síť.
iPhone 13 Pro Watch s4 Silver SS MacMini 2018 iPad Air 4th TV 4K

dkaci
Host
Host
Příspěvky: 115
Registrován: stř dub 08, 2009 4:38 pm

Re: Apple AirPort Express

Příspěvek od dkaci »

Jsem připojen 150MB, jen rychlost netu nemůžu dostat přes 90MB na iPhone 5. Na jiném PC bez problému. Zatím nemám router zcela vylazen, takže to snad nebude konečná. Pochopitelně mám vše na gigabitu. Jsem ale mimo téma a na jiném routeru, za což se omlouvám. Jen jsem chtěl vyvrátit tvou domněnku o rychlosti wifi.
[img]http://img.tapatalk.com/d/13/02/26/u8ybenag.jpg[/img]

Petrt
iPhone expert
iPhone expert
Příspěvky: 1573
Registrován: ned srp 24, 2008 12:45 pm

Re: Apple AirPort Express

Příspěvek od Petrt »

Já se iPadem3 ani iP5 nedostanu přes 40Mbit. A je jedno, zda jsem na 2.4G síti na Mikrotiku a nebo na 5G síti na Airport Expressu. MBP na stejné 5G wifi síti dává přes 60Mbit. Bohužel možnosti nastavení či monitoringu AirPortu jsou typicky Applovské (tj. totálně k ničemu).

Mmchdm, parametry tvojí linky 150/150Mb neodpovídájí uploadu v tvém speedtestu.

Tak jako tak díky a konec OT :-)
Už jsem našel asi korektnější informace: iPhone5 má max. 150Mbit (tj. jeden plný stream), link jsem hodil do editu prvního postu.


Jindra99: zkoušel jsem McTube a tam mi vše jede "systémově", tj. při přehrávání vidím ikonu Airplay a mohu si vybrat, přes co zvuk pustit.
iPhone 13 Pro Watch s4 Silver SS MacMini 2018 iPad Air 4th TV 4K

Jindra99
Host
Host
Příspěvky: 13
Registrován: úte úno 26, 2013 12:27 am

Re: Apple AirPort Express

Příspěvek od Jindra99 »

Petrt: já taky mám všude ikonu a můžu si vybrat. Ale jak jem psal, ve všechu youtube aplikacích je potíž s tím, že je při přechodu na další klip v pořadí často ticho a musím dělat psí kusy, aby se to chytlo. Ale rychlostí wifiny to není, protože jak to jednou zvučí, tak klidně hodinu v kuse, pokud je to koncert. Ale po skoku na další skladbu se problémy opakují, ne vždy. Někdy dvě tři načtení dobrý, ale pak je zas ticho.

Petrt
iPhone expert
iPhone expert
Příspěvky: 1573
Registrován: ned srp 24, 2008 12:45 pm

Re: Apple AirPort Express

Příspěvek od Petrt »

Oki, budu přesnější. Přehrál jsem přes Airplay dva klipy přes McTube (klipy nebyly v playlistu, dohrál první, vybral jsem druhý a dal play). Vše jelo bez problému. Přepínání mezi reproduktorem iPhonu a Airplay bylo taky bez problémové. Pokud potřebuješ zkusit něco dalšího, napiš.
iPhone 13 Pro Watch s4 Silver SS MacMini 2018 iPad Air 4th TV 4K

dkaci
Host
Host
Příspěvky: 115
Registrován: stř dub 08, 2009 4:38 pm

Re: Apple AirPort Express

Příspěvek od dkaci »

Petrt píše:Mmchdm, parametry tvojí linky 150/150Mb neodpovídájí uploadu v tvém speedtestu.


Chlape jeden víc čti a méně hádej. Screen co jsem postnul je status routeru. Rychlosti 150MB jsou ty, kteréma je připojeno zařízení k routeru a ne rychlost internetu. Speedtestnet aplikace měří rychlost netu, kde mám samozřejmě omezení 10MB na upload .-)

Petrt
iPhone expert
iPhone expert
Příspěvky: 1573
Registrován: ned srp 24, 2008 12:45 pm

Re: Apple AirPort Express

Příspěvek od Petrt »

Promin, mas pravdu. Nevim proc jsem prehledl, ze se jedna o pripojenou MAC adresu a nikoliv IP (ktera nemela zacatek interni site, tak jsem hned vyvodil, ze je to tva rychlost k ISP). Ja mam 100/100, takze mi ta cisla tak divna neprisla.
iPhone 13 Pro Watch s4 Silver SS MacMini 2018 iPad Air 4th TV 4K

Jindra99
Host
Host
Příspěvky: 13
Registrován: úte úno 26, 2013 12:27 am

Re: Apple AirPort Express

Příspěvek od Jindra99 »

Petrt píše:Oki, budu přesnější. Přehrál jsem přes Airplay dva klipy přes McTube (klipy nebyly v playlistu, dohrál první, vybral jsem druhý a dal play). Vše jelo bez problému. Přepínání mezi reproduktorem iPhonu a Airplay bylo taky bez problémové. Pokud potřebuješ zkusit něco dalšího, napiš.


A máš ten nejnovější router nebo starší verzi? Potřeboval bych zkusit delší využití než dva klipy ručně spouštěné. Problém byl vždy při tom přechodu na další, ale někdy to udělalo až u třetího v pořadí. Hraje ti to hned nebo nějakou dobu čekáš a ve zvuku se ozve zakolísání v prvních sekundách nebo je to dokonalé? Mně to na začátku skladby zakolísá. Pouštím to ve většině případů na pozadí, u toho surfuju. Ale potíže se objevují nezávisle na tom, jestli surfuju nebo mám pouze youtube aktivní.

Petrt
iPhone expert
iPhone expert
Příspěvky: 1573
Registrován: ned srp 24, 2008 12:45 pm

Re: Apple AirPort Express

Příspěvek od Petrt »

Ja YT moc nepouzivam a McTube umim pouzit jen jako "najdi a prehraj". V tomto rezimu mi prehravani zvuku jede bez kolisani. Je to stejne, jako bych prehraval hudbu z app Hudba.

Mam APortExp model 2012.

Playlist 3 videi to prehrava bez problemu. McTube na pozadi jede taky a i videa jedou jedno za druhym. Tento post edituji pri prehravani YouTube na pozadi.
iPhone 13 Pro Watch s4 Silver SS MacMini 2018 iPad Air 4th TV 4K

Jindra99
Host
Host
Příspěvky: 13
Registrován: úte úno 26, 2013 12:27 am

Re: Apple AirPort Express

Příspěvek od Jindra99 »

Tak díky za info. Zatím jsem od nikoho lepší informaci nedostal a to už jsem se v jiném zavedeném fóru ptal hodně dávno. Tak holt koupím ten novej router a starej půjde na Aukro. Stál třetinu, ale už holt nestačí.

mookie
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 379
Registrován: stř zář 02, 2009 3:18 pm

Re: Apple AirPort Express

Příspěvek od mookie »

můžete mi prosím poradit s řešením situace? zvažuju, že bych si pořídil airport express, abych si mohl pouštět hudbu z iphonu do repráků (aktivních), který jsou zapojený klasicky přes 3,5 jack do zvukovky počítače... akorát mi není úplně jasný, jestli to vůbec nějak jde zapojit, abych měl repráky funkční jak s počítačem, a zároveň abych je mohl i požít pro airplay bez toho, abych počítač musel zapínat

Jindra99
Host
Host
Příspěvky: 13
Registrován: úte úno 26, 2013 12:27 am

Re: Apple AirPort Express

Příspěvek od Jindra99 »

Tak podstatné je, jestli mají ty repro vstup, zdířku pro stereo jack nejlépe. Pak to funguje, bez PC.

Petrt
iPhone expert
iPhone expert
Příspěvky: 1573
Registrován: ned srp 24, 2008 12:45 pm

Re: Apple AirPort Express

Příspěvek od Petrt »

Kup si např. tento audio switch a do vstupů připoj PC a Airport Express. Na výstup zapojíš repro.

Jen budeš muset ručně přepnout vstup. Případně koupit nějaké USB repráčky a ty připojit přímo na Airport.
iPhone 13 Pro Watch s4 Silver SS MacMini 2018 iPad Air 4th TV 4K

Jindra99
Host
Host
Příspěvky: 13
Registrován: úte úno 26, 2013 12:27 am

Re: Apple AirPort Express

Příspěvek od Jindra99 »

USB repráčky ne, USB je tam jen pro připojení tiskárny. Stačí libovolné repro, co má audio vstup přes stereo jack nebo to propojit s pořádným zesákem a bednama. Když to má stát za něco a ne být jen o fous lepší, než reprák v tabletu.

Petrt
iPhone expert
iPhone expert
Příspěvky: 1573
Registrován: ned srp 24, 2008 12:45 pm

Re: Apple AirPort Express

Příspěvek od Petrt »

Asi ti nerozumim. Tazatel ma PC bedny s jednim vstupem. Bez switche na ne dva zdroje zvuku nepripojis. Ani jeden netusime, jake repro aktualne ma a USB repracky nemusi byt treba az tak spatnou volbou. A APE je utahne, mozna i na tomto foru to nekdo popisoval a nejake reseni chvalil (vzhledem k objemu a vykonu repro).

To ze by bylo nejlepsi pripojit APE na receiver a poradne repro nikdo nezpochybnuje, ale na to se tazatel neptal ;-)
iPhone 13 Pro Watch s4 Silver SS MacMini 2018 iPad Air 4th TV 4K

mookie
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 379
Registrován: stř zář 02, 2009 3:18 pm

Re: Apple AirPort Express

Příspěvek od mookie »

dík za tipy, ale... chtěl jsem využít, co mám k dispozici, tzn. jen aktivní repro zapojený jackem do zvukovky... nutnost přepínat switch nebo neustále strkat jacka do bedýnek není zrovna komfortní řešení... žádnou jinou audiotechniku doma nevedu, mám jiný priority... takže to vidím asi tak, že to nebudu řešit a vystačím si dál s tím, co mám

Jindra99
Host
Host
Příspěvky: 13
Registrován: úte úno 26, 2013 12:27 am

Re: Apple AirPort Express

Příspěvek od Jindra99 »

Pokud už máš drahý router, co umožňuje funkci, kterou potřebuješ, stojí za to pořídit i výkonnější slušnější aktivní repro, co mají line-in zdířku. Jackem je strčíš do PC, ale přes zdířku propojíš s apple routerem. Tak je to zamýšleno. Žádné mechanické přepínání switche netřeba. Já to tak mám. USB repro nic neřeší, ty jsou spíš k noťasu, mají vlastní zvukovku nic moc kvality a výkonu. Ale Apple router vyžaduje propojit s line-in zdířkou.

Odpovědět