co je lepší koupit v USA nebo u nás

Odpovědět
ADIO45
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 210
Registrován: pon kvě 12, 2008 2:43 pm

co je lepší koupit v USA nebo u nás

Příspěvek od ADIO45 »

Zdravím,
zatím uvažuju na iMac ale bude to až půl roku. Důvod peníze. Budu muset snažit najít pořadnou brigádu. Má vůbec cenu v iMac koupit v Česku nebo USA?
Co vy na to...
Díky za odpověď 8)
[size=85][size=85]omlouvam se za mou cestinu lepe psat neumim [/size][/size]

ls8
Starý pes fóra :)
Starý pes fóra :)
Příspěvky: 11456
Registrován: pát črc 11, 2008 6:52 pm

Re: co je lepší koupit v USA nebo u nás

Příspěvek od ls8 »

Pri objednani na dalku z USA zaplatis vysoke postovne, DPH ve vysi 19% a budes mit zaruku jen 1 rok. Sam si musis spocitat, kolik takto usetris a jestli ti to za to stoji.
iPhone XS 64GB | MacMini 2018 | MacBook Pro 15 2013

ADIO45
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 210
Registrován: pon kvě 12, 2008 2:43 pm

Re: co je lepší koupit v USA nebo u nás

Příspěvek od ADIO45 »

to je pravda ale počítám asi koupím v Česku. Jenže počítal jsem je v USA a v Česku a jenže v USA je podstatě slušná cena. Ale zas nevím kolik bude stát ten poštovné. :?: :(
[size=85][size=85]omlouvam se za mou cestinu lepe psat neumim [/size][/size]

toncek
Moderator fóra
Moderator fóra
Příspěvky: 3018
Registrován: pát led 11, 2008 9:21 pm

Re: co je lepší koupit v USA nebo u nás

Příspěvek od toncek »

Já ti to spočítám :)

Vemem třeba 20" iMac s 2.66 GHz procesorem, a 2 GB RAM.

Cena v US 1.499 USD :arrow: 1499 x 19 = 28 481 Kč
Vezměmě, že využiješ služby shipita - čili zakoupené zboží ti zašlou na jejich adresu a pak přepošlou do ČR. Za toto si účtujou 8.5 USD + poštovné..Nevím přesně kolik může poštovné činit a hledat se mi to nechce, tak střelím že za poštovné dáš 70 - 100 USD.

Takže 1499 + 8.5 + 100 = 1607,5 * 19 = 30 542,5 Kč. Z této částky ti u nás celníci vypočítají DPH 19% :arrow: 5804 Kč. No máš celkovou cenu za iMac z USA: 36 346 Kč.

U nás je tento iMac na webu apple prodáván za 32 799 Kč včetně DPH. Navíc u nás máš 2-letou záruku oproti 1 roční z USA. Taky je třeba brát v potaz to, že při převozu z USA se ti může zásilka ztratit, poškodit..

Hold současný kurz dolaru už zase moc nákupům v USA nepřeje.. :|
iPhone 6 16GB
iPad 4 32GB
MacBook Pro (late 2008, 2.4 GHz, 8GB RAM)

ADIO45
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 210
Registrován: pon kvě 12, 2008 2:43 pm

Re: co je lepší koupit v USA nebo u nás

Příspěvek od ADIO45 »

@toncek díky za vysvětlení :-) Zas máš pravdu že u nás má dvou letou záruku. Radši koupím v Česku. Snad doufám že Apple bude uvádět na další verzi iMac. Poznám podle cyklusu. Ale 100%nejsem jistí. Uvidíme se za rok jak bude dál. V americe se mi ceny hodně líbí ale na druhou cenu musí zaplatit. Jako něco u Vodafonu trpaslíci. Prostě jsem vybral v Česku :-)
[size=85][size=85]omlouvam se za mou cestinu lepe psat neumim [/size][/size]

Common

Re: co je lepší koupit v USA nebo u nás

Příspěvek od Common »

Treba sa vybrat do statov na vylet popripade na W&T, kupit iMac refurbished pretoze nepoznas rozdiel medzi novym a tym, cena je samozrejme zase o nieco priaznivejsia, dalej ti treba kupit iLugger a potom mozes ist domov a svoj novy iMac zobrat ako carry on do lietadla :) ...

Sedyman
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 424
Registrován: sob dub 26, 2008 8:13 am

Re: co je lepší koupit v USA nebo u nás

Příspěvek od Sedyman »

no taky je problem ja napriklad chci macbook ten novy co maji za 999 dolaru a narval sem tam 4gb ram harddisk 250gb a jinak nic nemenil ale pochybuji ze v cesku takovou sestavu sezenu.no pocital sem postovne cca.50 dolaru(postovne z ameriky je podle vahy jestli se nemylim)a vyslo me to na nejakych 32 000.

Callipo
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 240
Registrován: čtv kvě 22, 2008 6:20 pm

Re: co je lepší koupit v USA nebo u nás

Příspěvek od Callipo »

a pocitas clo a dph? :) hned budes na 38 .. :)

toncek
Moderator fóra
Moderator fóra
Příspěvky: 3018
Registrován: pát led 11, 2008 9:21 pm

Re: co je lepší koupit v USA nebo u nás

Příspěvek od toncek »

Souhlasím s juramac, za dnešního stavu je opravdu lepší už kupovat macy u nás :wink:

Jen doplním, že pokud si přivezete book ze států, tak se neplatí clo !!! Pouze DPH :wink:
iPhone 6 16GB
iPad 4 32GB
MacBook Pro (late 2008, 2.4 GHz, 8GB RAM)

Paly
Starý pes fóra :)
Starý pes fóra :)
Příspěvky: 3976
Registrován: pon říj 29, 2007 8:08 pm

Re: co je lepší koupit v USA nebo u nás

Příspěvek od Paly »

Ked si doveziete MacBook z USA tak sa nemusi platit ani DPH.

Ja som ho neplatil. Krabica ostala v USA, MacBook v rukach a ideme :) kto vie, ze som s nim nesiel aj do USA ;)
iPhone XS white iOS 13.x,
 iPhone #1 3.1.3
Orange

MacBook Pro retina 2,5 GHz; 8GB RAM
Čítajte pravidlá fóra!

Callipo
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 240
Registrován: čtv kvě 22, 2008 6:20 pm

Re: co je lepší koupit v USA nebo u nás

Příspěvek od Callipo »

To je sice pekne panove, ale kdyby jste si poradne precetli na jaky komentar jsem reagoval, tak by jste zjistili, ze se bavime o situaci, kdy jej hodla OBJEDNAT .. :)

Paly
Starý pes fóra :)
Starý pes fóra :)
Příspěvky: 3976
Registrován: pon říj 29, 2007 8:08 pm

Re: co je lepší koupit v USA nebo u nás

Příspěvek od Paly »

Pekne napisane :D.

Nebol som ta ja, ale moj velmi dobry kamarat :) Bol na sluzobke, letenku, stravu, ubytvoanie, este aj cestu do Apple sotre mu preplatil zamstnavatel :D

Na SVK stoji stal MacBook co som si kupil pred rokom 45.000Sk z USA som ho dostal za 29.000Sk cize myslim, ze som usetril celkom dost (na ceske si to prerataj, vidim, ze si spekulant)

Na SVK by som si vybral USA klavesnicu, preco? Lebo je jednoduchsia a nepotrebujem mat QWERTZ oznacenie.

Aby som Ti opovedal na vsetko :D tak tan pocit v zaludku, ze som niekoho obral o DPH ci o co :D netrapil mna, ale mojho kamosa, a je to velmi dobry pocit ak nemusis niekomu platit (hlavne nie statu, ktory aj tak bere dost vela penazi za nic)

SVK nabijacka ma cysla 25 SK :D (odrezal som USA a napojil SVK koncovku, 3 kabliky, jednoduche) Tkaze nabuduce predtym ako budes polemizovat tak sa opytaj :D

Dakujem USA a SVK, svetovy mier
iPhone XS white iOS 13.x,
 iPhone #1 3.1.3
Orange

MacBook Pro retina 2,5 GHz; 8GB RAM
Čítajte pravidlá fóra!

Callipo
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 240
Registrován: čtv kvě 22, 2008 6:20 pm

Re: co je lepší koupit v USA nebo u nás

Příspěvek od Callipo »

kdyz clovek plati kazdy mesic socialni, zdravotni a dan - coz jde do statni kasy a ma z toho *****, tak ver, ze neplatit pak jednou CLO ani DPH z nejakeho vyrobku je velmi dobry pocit.Uz aby byla duch. reforma .. :D

Cenzurováno a mírni se napříště ve výrazech. Své rozpoložení můžeš vyjádřit i slušnou formou. Doufám, že chápeš, že jsi tu převážně mezi slušnými lidmi. Beavers.

ilijusin

Re: co je lepší koupit v USA nebo u nás

Příspěvek od ilijusin »

OT:
Me prijde dost "uchylne" jezdit do USA jenom kvuli koupi notebooku. Moje predstava je to spis zkombinovat s dovolenou nebo sluzebni cestou. Dete na 10 dni do New Yorku nebo Miami a jen tak btw koupite notebook. Ne, ze tam jedete jenom na obratku na 5min koupit notebook. To mi pride dost divne.
A pokud to udelate jak rikam ja, tak mi pride blbost pocitat do ceny notebooku i cenu letenky. -> velky cenovy rozdil.

Paly
Starý pes fóra :)
Starý pes fóra :)
Příspěvky: 3976
Registrován: pon říj 29, 2007 8:08 pm

Re: co je lepší koupit v USA nebo u nás

Příspěvek od Paly »

Premazane o OT prispevky, prosim drzte sa tematu!
iPhone XS white iOS 13.x,
 iPhone #1 3.1.3
Orange

MacBook Pro retina 2,5 GHz; 8GB RAM
Čítajte pravidlá fóra!

ilijusin

Re: co je lepší koupit v USA nebo u nás

Příspěvek od ilijusin »

Tak kdyz vezmem jak nam ted skocil dollar. Tak se to asi nevyplati tak, jako se to vyplatilo napr. v lete. Ceska klavesnice me moc netrapi (mam na iMacu ENG a uz jsem si zvyk, kdyz potrebuju psat cesky, tak uz mam nauceno kde jsou vsechny znamenka). A ty celnici taky nejsou problem. MacBook vybalite z krabice a normalne ho sebou vezmete. Jak uz nekdo psal, nikdo nepozna kde je kupovany. A na letisti se mi stalo jenom jednou, ze me zastavil celnik kdyz jsem se vracel z US a to bylo asi tim, ze jsem byl sam a mel jsem 3 kufry :D

Zaver: V tuhle chvili se asi nevyplati kupovat v USA.

habros

Re: co je lepší koupit v USA nebo u nás

Příspěvek od habros »

Jeste je potreba dat pozor na zaruku. Dovezene kompy u nas muzou jit zatim trochu tezko odservisovat, protoze u nas neni oficialni Apple zastoupeni. Ale nebude problem udelat servis pripadne v DE nebo AT. Co se tyka prodlouzeni zaruky, stoji za to popremyslet pripadne o AppleCare (zaruka na 3 roky), coz v podstate pokryje zivotnost notebooku.
Co se dovozu tyka, ma to podle me doopravdy vyznam, ze to nekdo vezme s sebou cestou z usa. Poslanim a dph se rozdil v cene prakticky smazava.
Jeste je tu jedna varianta a to sehnat znameho, aby si komp koupil na firmu... Dal nebudu rozvadet. ;-)

Domingo
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 230
Registrován: stř kvě 28, 2008 10:47 pm

Re: co je lepší koupit v USA nebo u nás

Příspěvek od Domingo »

Taky jsem dost přemýšlel o nákupu v USA nejlépe macbook pro. Ale když se kouknu na dnešní kurz USD, tak už se to opravdu nevyplatí. Navíc k tomu to poštovné nevím, nevím :( ...Radši si připlatím u nás a mám plnou záruku a mám ho hned a nemusím čekat:)
iPhone 3G 8GB


Obrázek
Obrázek

P-atr1k.

Re: co je lepší koupit v USA nebo u nás

Příspěvek od P-atr1k. »

Ja se taky rozmyslim, kde koupit :-). Mam kamose z USA tak kdyz to veme na sebe, tak si myslim, ze se to docela vyplati, co vy na to?

P-atr1k.

Re: co je lepší koupit v USA nebo u nás

Příspěvek od P-atr1k. »

Taky se připojuji k Česku. Pokud mas znameho v USA ktery ti to priveze tak mozna, ale jinak na tom prodelas nebo te to vyjde hodne podobne ;-)

o.onda

Re: co je lepší koupit v USA nebo u nás

Příspěvek od o.onda »

juramac píše:rozhodne tady v Cesku. Plna zaruka, servis, zadne starosti s clem, DPH a dopravou, zadne otravovani znamych apod. To se rozhodne za par tisicovek navic vyplati. Uz spousta lidi "usetrila" tak, ze zaplatili ve finale o dost vic. :wink: Ale to si musi stejne kazdy poradne rozmyslet sam, zda mu par "usetrenych" stovek vyplati za starosti a cekani, jak to dopadne......


Clo se u počítačů, respektive u ?Zařízení pro automatizované zpracování dat a jejich jednotky; magnetické nebo optické snímače, zařízení pro přepis dat v kódované formě na paměťová média a zařízení pro zpracování těchto dat? neplatí, takže se tam jistě něco ušetřit dá, i když v současné době to díky kurzu asi nebude tolik jako před několika měsíci.

ls8
Starý pes fóra :)
Starý pes fóra :)
Příspěvky: 11456
Registrován: pát črc 11, 2008 6:52 pm

Re: co je lepší koupit v USA nebo u nás

Příspěvek od ls8 »

Clo sice ne, ale plati se DPH 19%.
iPhone XS 64GB | MacMini 2018 | MacBook Pro 15 2013

Garik.K
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 169
Registrován: čtv lis 27, 2008 9:45 am

Re: co je lepší koupit v USA nebo u nás

Příspěvek od Garik.K »

o.onda-naprosto souhlasím.
iPhone 3G 16GB Black USA
Operator Vodafone
Fm.06.15.00
4.2.1(8C148)

Odpovědět